Polle - Gehaakte bijtring bloem
Zelfgehaakte cadeautjes zijn de leukste! Begin klein, met een bijtring in de vorm van een bloem, en wie weet wat je binnenkort nog allemaal uit je haaknaald tovert.


Hoe maak je het?
Haakgaren Catania zalm (0401)
Schaartje
Vulling
Haaknaald 2,5 mm van Prym
Maasnaald van Prym
Houten ring
De bloem
Haak 4 lossen. Sluit het ringetje met een halve vaste.
Haak 1 losse en dan 10 vasten in het ringetje. Sluit met een halve vaste.
Haak 1 losse en 2 vasten in elke steek van de vorige ronde. Sluit met een halve vaste.
Haak 1 losse, dan 1 vaste in de 1ste vaste van de vorige ronde, dan 2 vasten in de volgende steek, 1 vaste, 2 vasten, ... Sluit met een halve vaste.
Haak 1 losse en dan vasten. Meerder met 1 vaste om de 4 steken. Herhaal dit nog 1x. Sluit met een halve vaste en zet af.
Haak nogmaals hetzelfde rondje.
Neem de 2 rondjes samen en haak de randen met vasten. Stop er op het einde wat vulling in en sluit dan helemaal.
Haak de bloemblaadjes: 1 losse, 1 vaste, 2 stokjes in 1 steek, 2 stokjes in 1 steek, 1 vaste, 1 halve vaste, herhaal vanaf de vaste. Haak zo de blaadjes.
Haak 4 vasten. Keer om. Haak 1 losse en weer 4 vasten in de vorige rij. Herhaal tot je een flapje van ongeveer 5 cm hebt en zet af.
De ring
Haak 30 lossen + 1 om te keren.
Haak in elke steek 1 vaste en haak zo een lapje van 6 rijen. Zet af, maar knip het eindje niet te kort af.
Naai met de maasnaald het flapje rond de ring vast.
Afwerking
Naai met de maasnaald het flapje van de bloem rond de ring en zet het goed vast.
Stop de eindjes in en knip ze kort af.