Selecteer je taal / Choisissez votre langue

Tricot challenge: week 11
Afsluiter

leergierige beginners    

We zijn er! Je 12 lapjes zijn af, nu is het tijd om er een mooie plaid van te maken! Proficiat met jullie doorzettingsvermogen tijdens deze challenge!


Dit heb je nodig

  • Je 12 lapjes van 40x40 cm
  • Wolnaald
  • Een restje wol dat makkelijk in elkaar naait. Apilou Medium of Spectacolo zijn hier best voor.

Gebruikte steken

Boordsteek 1/1
  • 1ste rij: afwisselend 1 rechte en 1 averechte steek breien.
  • 2de rij en alle volgende rijen: de steken breien zoals ze zich voordoen (recht boven recht en averecht boven averecht).
 
Rechte tricotsteek
  • 1ste rij: alle steken recht breien.
  • 2de rij: alle steken averecht breien.
  • Deze 2 rijen steeds herhalen.

Zo maak je het

  • Zorg dat al je lapjes mooi 40 op 40 cm zijn. Door je lapjes te blocken, kun je alles ook makkelijk in elkaar zetten met mooie rechte randen. Speld hiervoor je lapje op een handdoek en bedek met een vochtige handdoek. 
  • Maak een compositie van je 12 lapjes. Probeer een aantal opties uit met de kleuren en texturen, en vergeet ook niet dat een aantal steken langs beide kanten best mooi zijn.
  • Maak nu eerst 3 rijen van 4 vierkanten naast elkaar. Naai daarvoor de lapjes aan elkaar met matrassteek langs de goeie kant. Hou er daarbij rekening mee dat het aantal steken en rijen anders kan zijn tussen verschillende steken.
  • Zet de 3 rijen aan elkaar.
  • Je deken is af! 
schemaschema