De Lafufu Trend: Zo maak je 'm zelf!
in Dolcetti & Classic Cotton
beginners met een beetje amigurumi ervaring
korte intro
Maat
One Size
Dit heb je nodig
- 1 haaknaald 2,5 mm
- 1 haaknaald 4 mm
- 1 wolnaald
- Opvulsel
- Textiellijm van Prym
- 1 stuk vilt kleur wit
- 1 stuk vilt kleur zwart
- 1 restje wit naaigaren
- 1 restje zwart naaigaren
Lichtblauwe Labubu:
- 1 bol Dolcetti lichtblauw
- 1 bol Classic Cotton lichtbeige
- 1 restje Classic Cotton zwart
Jurkje:
- 1 bol Classic Cotton paars
- 1 bol Classic Cotton roze
Rode Labubu:
- 1 bol Dolcetti rood
- 1 bol Classic Cotton bruin
Petje en handtas:
- 1 bol Classic Cotton lila
- 1 bol Classic Cotton geel
Gebruikte steken
• lossen
• halve vasten (hv)
• vasten (v)
• halve stokjes (hst)
• stokjes (st)
• dubbele stokjes (dst)
Zo maak je het
Hoofd
Opgelet: plaats telkens een stekenmarkeerder bij het begin van de toer voor alle onderdelen.
· Begin met Classic Cotton in huidskleur en haaknaald 2,5 mm en maak een magische ring.
· 1e toer: 6 v
· 2e toer: 2 v in elke v (12 v) (zie tip 1)
· 3e toer: 2 v in elke 2e v (18 v)
· 4e toer: 2 v in elke 2e v (24 v)
· 5e toer: 2 v in elke 4e v (30 v)
· 6e toer: 2 v in elke 5e v (36 v)
· 7e toer: 2 v in elke 6e v (42 v)
· 8ste toer: 2 v in elke 7e v (48 v)
· 9de t.e.m. 18de toer: 1 v in elke v (48 v)
· 19e toer: haak elke 7e en 8ste v samen (42 v) (zie tip 2)
· 20e toer: haak elke 6e en 7e v samen (36 v)
· 21e toer: haak elke 5e en 6e v samen (30 v)
· 22e toer: haak elke 4e en 5e v samen (24 v)
· 23e toer: haak elke 3e en 4e v samen (18 v)
· Hecht de draad af en vul het hoofd met de vulling.
Kap
· 1e toer: haak met Dolcetti (kleur naar keuze) en haaknaald 4 mm 2 lossen en haak in de 2e losse vanaf de haaknaald 6 v (zie tip 3).
· 2e toer: 2 v in elke v (12 v)
· 3e toer: 2 v in elke 3e v (18 v)
· 4e toer: 2 v in elke 3e v (24 v)
· 5e toer: 2 v in elke 4e v (30 v)
· 6e toer: 2 v in elke 5e v (36 v)
· 7e t.e.m. 10e toer: 1 v in elke v (36 v)
· 11e toer: haak elke 5e en 6e v samen en sluit de toer met een hv. Hecht de draad af.
Voeten, benen en lijf
· Begin met huidskleur en haaknaald 2,5 mm en maak een magische ring.
· 1e toer: 6 v
· 2e toer: 2 v in elke v (12 v)
· 3e toer: (haak alleen in de achterste lus) 2 v in elke 2e v (18 v)
· 4e toer: 1 v in elke v (18 v)
· 5e toer: haak elke 2e en 3e v samen (12 v)
· Vul nu het voetje op met de vulling.
· 6e toer: schakel over op haaknaald 4 mm en haak telkens 2 v samen en doe de allerlaatste doorhaling van deze toer met de Dolcetti die je gebruikte voor de kap. (6 v) (zie tip 4)
· 7e toer: haak met haaknaald 4 mm en Dolcetti 2 v in elke v (12 v)
· 8e toer: 1 v in elke v (12 v)
· 9e toer: 2 v in elke 2e v (18 v)
· 10e toer: 1 v in elke v (18 v) Hecht de draad af.
· Maak een tweede voet met been en hecht de draad daarna niet af.
· 11e toer: haak de twee benen samen als volgt. Ga verder met het tweede been en steek in de 3e v na afhechting van het eerste been. Je slaat dus de eerste 2 steken over en laat ze onbewerkt. Haak 16 v en ga dan verder met been 2 en sla ook de eerste 2 steken over (32 v).
· 12e toer: 1 v in elke v (32 v)
· 13e toer: 1 v in elke v (32 v)
· 14e toer: 1 v in elke v (32 v) en naai de opening tussen de benen dicht langs de binnenkant en vul de twee benen op.
· 15e toer: haak elke 3e en 4e v samen (24 v)
· 16e toer: 1 v in elke v (24 v)
· 17e toer: 1 v in elke v (24 v)
· 18e toer: haak elke 3e en 4e v samen (18 v)
· 19e toer: 1 v in elke v (18 v) en hecht de draad af. Vul het lijf op tot helemaal bovenaan.
· Naai nu de muts op het hoofd zoals op de foto en naai daarna het hoofd op het lijf.
· Houd de Labubu ondersteboven en gebruik haaknaald 2,5 mm en huidskleur om de tenen aan de voeten te haken.
· Hecht de draad aan 1 steek rechts van de middelste steek aan de voorkant van de voet en daar waar je alleen in de achterste lus haakte. Haak 2 lossen, 1 hv in de 2e losse vanaf de naald, 1 hv in de volgende steek en weer 2 lossen. Herhaal totdat je drie tenen hebt gehaakt en hecht de draad af nadat je de laatste teen hebt vastgezet met een hv in de volgende steek.
Handen en armen
· Begin met huidskleur en haaknaald 2,5 mm en maak een magische ring.
· 1e toer: 6 v
· 2e toer: 2 v in elke v (12 v)
· 3e toer: (haak alleen in de achterste lus) 1 v in elke v (12 v)
· 4e toer: 1 v in elke V (12 v)
· Vul nu het handje op met de vulling
· 5e toer: schakel over op naald 4 mm en haak telkens 2 v samen en doe de allerlaatste doorhaling van deze toer met Dolcetti zoals bij de voeten (6 v) (zie tip 4).
· 6e toer: haak met haaknaald 4 mm en Dolcetti 2 v in elke v (12 v)
· 7e toer: 1 v in elke v (12 v)
· 8e toer: 1 v in elke v (12 v)
· 9e toer: haak elke 3e en 4e v samen (9 v)
· 10e toer: haak elke 2e en 3e v samen (6 v) en hecht de draad af. Vul de armen met de vulling.
· Naai nu de armen aan het lijf en haak dan op dezelfde manier vingers aan de handen, daar waar je enkel in de achterste lus haakte. Haak de vingers aan de achterkant van de hand en haak op de plaats waar de duim komt 3 lossen ipv 2 en een vaste ipv een halve v op de 3e losse vanaf de haaknaald.
Oren
· Begin met huidskleur en haaknaald 2,5 mm en maak een magische ring.
· 1e toer: 6 vasten
· 2e toer: 2 v in elke 2e v (9 v)
· 3e toer: 2 v in elke 3e v (12 v)
· 4e tot en met 8e toer: 1 v in elke v (12 v) Hecht de draad af, vul het oor niet, maar duw het plat.
· Hecht nu met Dolcetti en haaknaald 2,5 mm de draad aan onderaan rechts in de hoek en haak langs de rand van het oor vasten rondom rond tot je beneden in de linkerhoek uitkomt en hecht dan de draad af.
Afwerking
· Stop overal alle draadjes in en naai de oren bovenop de muts.
· Teken op het witte vilt een strook van 8 mm breed in de vorm van de mond, knip uit en knip er daarna de driehoekjes uit die de tanden moeten vormen. Borduur met zwarte Classic Cotton een streep op het aangezicht daar waar de mond moet komen en kleef de witte strook vilt ertegen.
· Teken op het witte vilt twee ovaaltjes met een hoogte van 2 cm en een breedte van 1,4 cm en knip uit.
· Teken op het zwarte vilt twee ovaaltjes met een hoogte van 1,7 cm en een breedte van 1 cm en knip uit.
· Kleef het zwarte ovaaltje in het midden van het witte en naai nog met witte stikzijde een wit puntje op de ogen, zoals op de foto.
· Borduur met een wolnaald en Classic Cotton huidskleur een neusje tussen de ogen op de onderste rij vasten waar de ogen zullen komen.
Accessoires
Kleedje
· Haak met haaknaald 2,5 mm en Classic Cotton paars een ketting van 44 lossen en sluit met een hv in de eerste losse. Let op dat je de ketting niet keert.
· Begin met een keerlosse en haak vanaf nu verder in spiraal (zonder de toeren te sluiten dus) 4 toeren vasten.
· Haak de 5e toer als volgt: *1 v, 2 v in de volgende v*, herhaal tot het einde van de toer (66 v).
· Haak nu nog 9 toeren vasten, tot je dus in het totaal 14 toeren hebt vanaf de lossenketting (66 v), sluit de toer met een halve vaste en hecht de draad af.
· Hecht nu de Classic Cotton kleur roze aan, haak vasten, haak ergens onderweg 1 keer 2 vasten samen en sluit de toer niet (65 v).
· Ga verder als volgt: haak 1 v op de 1e v van de vorige toer, sla 1 steek over en haak 6 stokjes in de 2e steek, sla weer een steek over en haak een v in de 2e steek. Ga zo heel de toer verder met boogjes haken en sluit met een hv in de 1e v van de toer en hecht de draad af.
· Hecht daarna de roze draad weer aan bij de bovenkant van het jurkje en haak een toer vasten en sluit de toer met een hv. Ga verder met deze draad voor de bretel, haak een vaste en dan een ketting van 14 lossen en haak dan een vaste aan de overkant om de bretel vast te zetten aan het rugpand van de jurk. Hecht de draad af en maak een tweede bretel op dezelfde manier. Hecht de draad af en stop de draadjes in.
Pet
· Maak met haaknaald 2,5 mm en Classic Cotton geel een magische ring en haak in spiraal zonder de toeren te sluiten.
· 1e toer: 8 v
· 2e toer: 2 v in elke v (16 v)
· 3e toer: 14 lossen, 2 v overslaan, *1 v, 2 v in 1 v* (3x), 14 lossen, 2 v overslaan, *1 v, 2 v in 1 v* (3x).
· 4e toer: 1 v op elke losse, 1 v op de 9 volgende v, 1 v op elke losse, 1 v op de 9 volgende v (46 v)
· 5e tot en met 7e toer: 1 v op elke v (46 v)
· 8e toer: maak in deze toer op gelijke afstand van elkaar 2 meerderingen (48 v)
· 9e toer: 12 v, 16 v alleen in de achterste lus haken, 20 v (48 v). Hecht de draad af.
· 10e toer: hecht dezelfde draad weer aan bij de eerste steek waar je in de achterste lus haakte en haak de klep van de pet als volgt: 15 v, 1 hv, keer.
· We haken nu niet meer in toeren maar heen en terug, zonder keerlossen te haken. Sla de eerste steek over, 14 v, 1 hv, keer.
· Sla de eerste steek over, 13 v, hv, keer. Haak zo verder tot 10 v, 1 hv. Hecht de draad af.
· Hecht dezelfde kleur weer aan in de 14e steek voor het begin van de toer waar je afgehecht hebt toen je in toeren haakte. Haak 22 v, 1 hv, keer.
· Sla de eerste steek over, 21 v, 1 hv, keer.
· Sla de eerste steek over, 20 v, 1 hv en hecht af.
· Hecht nu Classic Cotton kleur lila aan bij het begin van de aanhechting aan de klep en haak rondom rond vasten. Haak op de twee uitstekende punten van de klep telkens 3 v in 1 v. Sluit de toer niet.
· Haak nog een toer vasten en haak op die twee hoeken weer 3 v in 1 v, sluit de toer met een hv en hecht af.
· Stop alle draadjes in.
Tasje
· Maak met Classic Cotton geel en haaknaald 2,5 mm een magische ring.
· 1e toer: 6 v
· 2e toer: 2 v in elke v (12 v)
· 3e toer: 2 v in elke 2e v (18 v)
· 4e toer: haak in deze toer 4 x 2 v samen op ongeveer gelijke afstand (14 v)
· 5e tot en met 8e toer: 1 v in elke v (14 v) en maak de laatste doorhaling van deze toer in Classic Cotton kleur lila
· 9e toer: Classic Cotton kleur lila 1 v in elke v (14 v), sluit met een hv en haak aansluitend een ketting van 40 lossen, duw het tasje plat, zodat het begin van de lossenketting op de rand valt en hecht het riempje aan de overkant met een vaste. Haak nog een hv en hecht de draad af.
· Stop de draadjes in.
Tips
· 1) Voor de meerderingen kan je alternerend werken. Het hoofd is bijvoorbeeld opgedeeld in 6 spieën, waar telkens per spie een steek gemeerderd wordt. Je kan ervoor kiezen om de ene keer de laatste steek van de spie te verdubbelen en de andere keer de middelste steek. Op deze manier vermijd je dat je een zeshoekige vorm krijgt. Bvb bij toer 4: haak 1 v, haak 2 v in 1 v, haak 1 v = van 3 steken 4 steken maken door te meerderen bij de middelste steek van de spie. Toer 5: haak 3 v, haak 2 v in 1 v = van 4 steken 5 steken maken door te meerderen bij de laatste steek van de spie.
· 2) Voor de minderingen kan je ook alternerend werken om dezelfde reden als hierboven. Bvb bij toer 19: haak 3 v, haak de 4e en 5e steek samenhaken, haak 3 v = van 8 steken 7 steken maken door te minderen in het midden van de spie. Toer 20: haak de 6e en 7e steek samen = van 7 steken 6 steken maken door te minderen op het einde van de spie.
· 3) Bij het haken met de kwaliteit Dolcetti begin je best niet met een magische ring, want met deze wol is het erg moeilijk om de magische ring te sluiten. Je haakt dan beter twee lossen - maar niet te los - zodat het gaatje gevuld is zodra je de zes vasten hebt gehaakt als eerste toer.
· 4) Als je steken moet haken met haaknaald 4 mm die de toer ervoor met haaknaald 2,5 mm werden verwerkt, kan het moeilijk zijn om in te steken om de draad door te halen. Je kan dan even naald 2,5 mm gebruiken om dit te doen, maar doe uiteindelijk de doorhaling wél met naald 4 mm.









