Tote bag: Bohemian


Hoe maak je het?
● Canvas tas
● Natura in kleur geel N85, groen N76, Fuchsia N61, turquoise N99, donkergroen N14
● Natura medium in kleur groen 138, rood 05, blauw 177
● Verschillende facetkralen 6x8mm, 2 à 3 stuks per soort in kleuren roze, oranje, rood, fuchsia, lichtblauw, petrol, blauw-groen
● Rond bedeltje met 2 oogjes, blauw
● 10 x enkele goudkleurige bloemenkraaltjes
● ongeveer 50 cm sierlint geweven koord 5mm
● Lint met franjes, wit (2 x breedte tote bag)
● 2 x kartonnen rechthoekjes van 5 cm x 3 cm
● Textiellijm van Gütermann
● Elastisch naaigaren 0,5mm, koraalkleurig
● schaar
- Knoop het sierlint rond één van de hengsels.
- Leg een knoop in de uiteinden, zodat deze niet uitrafelen.
- Maak volgens de aanwijzingen van het setje “pomponmakers” pompons in verschillende kleuren en groottes, laat de uiteinden van de katoendraad nog even zitten om nadien te bevestigen aan het koord.
- Maak klosjes in verschillende kleuren door katoendraad in de lengte rond de rechthoekige kartonnetjes te wikkelen tot je genoeg omwikkeld hebt voor een mooi vol klosje.
- knip een stukje katoendraad van een tiental cm en steek dit aan één kant tussen de twee kartonnetjes, trek goed aan en knoop vast.
- Haal de kartonnetjes uit de katoendraad en knip met de schaar de uiteinden door.
- Knip terug een stukje koord van een tiental cm en knoop dit om de losse woldraden op ¼ van de lengte, zet vast met een dubbele knoop en knip de overschot af.
- Rijg aan de bovenzijde van elk klosje eventueel een goudkleurig bloemenkraaltje en een twee- of drietal ronde kralen.
- Knoop alle klosjes en pompons op verschillende hoogtes aan het lint en de koord.
- Meet het sierlient af (2 x de breedte van de tote bag).
- Rijg naar eigen smaak ook nog wat kralen aan de koraalkleurige elastiek, sluit af met een klosje en knoop deze mee om het hengsel van de tas.
- Verdeel over de breedte aan de bovenzijde van de tote bag wat textiellijm.
- Druk het sierlint zachtjes aan en laat drogen.
Less is not more! Hoe meer hoe, hoe beter.
Allerlei kleuren, kralen, linten, enz. combineer erop los!